• LT
  • EN

(8 5) 24 97 441
lsadps@lsadps.com

  • LSADPS VALDYBA
  • LSADPS
  • LSADPS
  • LSADPS
  • LSADPS

DARBUOTOJŲ SAUGOS IR SVEIKATOS VADYBOS SISTEMA – BET KOKIAI ORGANIZACIJAI

Pirmadienis, 2019 Kovas 04

Kaip sumažinti nelaimingų atsitikimų darbo vietoje skaičių, darbuotojų pravaikštas ir išlaidas draudimui? Kaip padidinti darbo našumą, pagerinti organizacinę kultūrą ir organizacijos reputaciją? To pasiekti padeda Lietuvos standartizacijos departamento platinamas darbuotojų saugos ir sveikatos vadybos sistemų standartas LST ISO 45001:2018.

„Kas bendra tarp statybininko, mediko, kirpėjo ir automobilių plovyklos darbuotojo? Tai yra žmonės, dirbantys pavojingoje aplinkoje arba darbe naudojantys pavojingas chemines medžiagas. Kiekvienam teko girdėti apie incidentus darbo vietoje, įvykusius dėl nesaugių darbo sąlygų arba nepakankamų pačių darbuotojų pastangų apsaugoti savo sveikatą ir reikalauti saugių darbo sąlygų. Deja, bet pagal mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe skaičių Lietuva – ES šalių lyderė, todėl norime paskatinti darbdavių, darbuotojų, darbo tarybų ir profsąjungų sąmoningumą bei atkreipti jų dėmesį į naujai išleistą tarptautinį darbų saugos standartą lietuvių kalba. Šis dokumentas – tai priemonė, užtikrinanti tinkamą darbuotojų saugos ir sveikatos vadybos sistemą organizacijoje“, – sako Standartizacijos departamento direktorius Rimantas Sanajevas.

Nauja sistema padeda valdyti darbuotojų saugos ir sveikatos riziką, skatina saugią ir sveiką darbo aplinką, o organizacija, nepriklausomai nuo jos dydžio, gali kontroliuoti darbuotojų darbo sąlygas ir didinti darbo našumą.

Pasak R. Sanajevo, didžiausias organizacijos turtas yra darbuotojai, todėl jų sveikata ir gerovė, nepaisant to, kokia veikla užsiima organizacija, yra vienas pagrindinių sėkmės elementų. Nelaimingi atsitikimai, pavojingos darbo sąlygos ir stresas neigiamai veikia organizacijos veiklos rezultatus – tiek efektyvumo, tiek reputacijos atžvilgiu. „Bet kuriai organizacijai svarbu stiprinti savo patikimumą, skatinti pačių darbuotojų įsitraukimą į saugią darbo aplinką. Netgi toks faktorius, kaip sumažinta baudų ir skundų tikimybė, yra labai svarbus“, – teigia R. Sanajevas.

Kuriant naująjį standartą dalyvavo ekspertai iš daugiau kaip 70 šalių, taip pat Tarptautinė darbo ir kitos svarbios organizacijos. Standartas yra suderinamas su kitais vadybos sistemas reglamentuojančiais standartais, pvz., kokybės ar aplinkos apsaugos vadybos sistemomis, todėl yra užtikrinamas standarto efektyvumas ir paprastesnis jo diegimas. Pažymėtina tai, kad standarto įgyvendinimas reguliariai prižiūrimas atliekant priežiūros auditus.

Lietuvoje standartą  LST ISO 45001:2018 „Darbuotojų sveikatos ir saugos vadybos sistemos. Reikalavimai ir taikymo nurodymai“ platina Lietuvos standartizacijos departamentas, www.lsd.lt.

Lietuvos standartizacijos departamento informacija

0
0
0
s2smodern
Į viršų