• LT
  • EN

(8 5) 24 97 441
lsadps@lsadps.com

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

KREIPIMASIS DĖL BŪTINŲ POKYČIŲ SVEIKATOS SEKTORIUJE

Penktadienis, 2019 Geg 24

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybės vadovui
Ministrui Pirmininkui Sauliui Skverneliui

 

Mes, Lietuvos medikų organizacijų vadovai, atstovaudami sveikatos specialistų ir pacientų interesus, kreipiamės į aukščiausius šalies vadovus, norėdami atkreipti dėmesį į situaciją sveikatos sektoriuje.

Lietuvos gyventojų sveikatos rodikliai bei išgyvenamumas yra vieni žemiausių ir prasčiausių Europoje. Tarptautinės organizacijos, tokios kaip Tarptautinis valiutos fondas, Tarptautinė Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija, Europos komisija savo rekomendacijose nurodo, jog mūsų šalies sveikatos sektorius nėra valdomas efektyviai, mūsų piliečiams už sveikatos paslaugas tenka primokėti iš asmeninių lėšų, o pati valstybė nevykdo savo įsipareigojimų ir nepakankamai finansuoja sveikatos sistemą. Nepakankamo finansavimo svarbą nurodo ir pabrėžia LR Konstitucinio teismo bei LR Valstybės kontrolės auditų išvados.

Mums kelia susirūpinimą Finansų ministerijos Lietuvos stabilumo 2019 metų programa, kurioje nenumatoma didinti finansavimo sveikatos priežiūrai, nepaisant įsipareigojimo suvienodinti įmokas už valstybės draudžiamuosius su savarankiškai PSD mokančių asmenų minimalia įmoka. Kelia abejonių ir kitas Vyriausybės įsipareigojimas, jau kitąmet pasiekti 1,5 VDU vidutinį atlyginimą šalies slaugytojoms ir 3 VDU - gydytojams. Atlyginimų didėjimas iki šiol buvo akivaizdžiai nepakankamas, remiantis Valstybinės ligonių kasos pateikiamais duomenimis.

Sveikatos sistemos įstaigų reforma vyksta vangiai, vilkinamas sprendimas dėl žalos be kaltės modelio patvirtinimo, Vis dar nepilnai veikia visuotinė išankstinė pacientų registravimo sistema.

Matydami, jog sprendimų priėmėjai nesiima reikiamos lyderystės šioms problemoms spręsti, inicijavome judėjimą #BūkPokytis. Parodėme, jog medikų bendruomenė nori tokios sveikatos sistemos, kuri rūpintųsi savo darbuotojais, bei kuria galėtų pasitikėti mūsų pacientai. Tūkstančiai sveikatos specialistų išreiškė pritarimą judėjimui nešiodami akcijos atributiką bei pasirašydami „Lietuvos medikų profesionalumo deklaraciją“. Tačiau kol kas ši medikų bendruomenės išreikšta iniciatyva lieka ignoruojama.

Jausdami atsakomybę už kokybinį perversmą Lietuvos sveikatos priežiūros sistemoje, kreipiamės į Jus su konkrečiais siūlymais, kurių įgyvendinimas taptų tvariu, skaidriu ir efektyviu Lietuvos sveikatos sistemos pagrindu.

Visą kreipimosi tekstą galite skaityti čia.

LSADPS informacija

0
0
0
s2smodern
Į viršų