• LT
  • EN

LIETUVOS SVEIKATOS APSAUGOS DARBUOTOJŲ PROFESINĖ SĄJUNGA YRA KARTU !

Mieli Klaipėdos universitetinės ligoninės darbuotojai, medikus vienijančios organizacijos Jus palaiko! Kviečiame sekti kolegų, išdrįsusių prabilti viešai, pavyzdžiu - pokytis yra kiekvieno iš jūsų rankose. Tyla reiškia, kad už jus kalbės kiti. Kovokime už savo ir pacientų teisę į sveikatą!
#BūkPokytis #StiprūsKartu
Su Lietuvos Medikų Sąjūdis, Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinė sąjunga

 
  
   
 
 
 
 
 
 

(8 5) 24 97 441
lsadps@lsadps.com

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dėl nedarbingumo pažymų išdavimo karantino laikotarpiu

Pirmadienis, 2020 kovo 23

Dėl nedarbingumo pažymų išdavimo karantino laikotarpiu žiūrėti čia:

 

                                                                                             2020 – 03 -20     Nr. S-15-(01-19)

LR Sveikatos apsaugos ministerijai

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai

 

                             DĖL NEDARBINGUMO PAŽYMŲ IŠDAVIMO KARANTINO LAIKOTARPIU

           

                 Švietimo įstaigose nustačius infekcijų plitimą ribojantį režimą ir dėl to atsiradus būtinybei prižiūrėti pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ar pradinio ugdymo programą ugdomą vaiką, asmens sveikatos priežiūros įstaigos, jos vadovo nustatyta gydytojų paslaugų teikimo telefonu tvarka, užregistruoja motinos (įmotės), tėvo (įtėvio) ar globėjo kreipimosi faktą, datą ir laiką,  pirminės sveikatos priežiūros specialistai  privalo atlikti iš dalies socialines paslaugas, kurios galėtų būti organizuojamos ir kitokiu nuotoliniu būdu. Situacija bendraujant su pacientais nuotoliniu būdu darosi gana įtempta, ypač tose apylinkėse, kur daug mažų vaikų.

             Patvirtinus LR SAM ir  LR SADM   įsakymą   „Dėl Lietuvos respublikos sveikatos apsaugos ministro ir Lietuvos respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2020 m. vasario 27 d. įsakymo Nr. V-238/a1-170 „Dėl elektroninių nedarbingumo pažymėjimų išdavimo valstybės lygio ekstremaliosios situacijos visoje šalyje dėl naujojo koronaviruso (covid-19) plitimo grėsmės laikotarpiu laikinosios tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo  2020 m.  kovo 19  d.   Nr. V-445/a1-241 įsakymą, šiek tiek liberalizuojama nedarbingumo pažymėjimų išdavimo tvarka.  Kiekvieną dieną mažėja ir asmens sveikatos priežiūras teikiančių specialistų kiekis, todėl darbo intensyvumas neišvengiamai didėja, dirbama neįprastu rėžimu, ko pasekoje kolektyvuose didėja  įtampa.

           Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinė sąjunga gavo daugelio savo organizacijų siūlymus spręsti nemedicininių paslaugų teikimo organizavimą,  neužkraunant tai sveikatos priežiūros specialistams.  Teikiame siūlymą sudaryti vaikų tėvams savarankiškai nuotoliniu būdu per savo SODROS paskyrą registruoti prašymus ir gauti patvirtinimus dėl nedarbingumo pažymų priežiūrai vaikų, kurių darželiai ar mokyklos uždaryti dėl karantino.

    

 

Pagarbiai

Pirmininkė Aldona Baublytė

0
0
0
s2sdefault
Į viršų