Spausdinti

Tarptautinė socialinių partnerių darbų saugos konferencija "Sveikame kūne - sveika siela"

Penktadienis, 2018 Geg 25

                                                                                                                                                     

 

2018 m. gegužės 23 ir 24 dienomis Europos viešųjų paslaugų profesinių sąjungų federacija  (ang. European Public Service Union – EPSU) ir Europos  ligoninių ir sveikatos apsaugos darbdavių asociacija - (European Hospital and Healthcare Employers’ Association – HOSPEEM) Vilniuje organizavo konferenciją „Sveikame kūne – sveika siela – rūpinkimės tais, kurie rūpinasi mumis“. Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinė sąjunga, kaip EPSU narė, aktyviai dalyvavo šios konferencijos organizacinėje veikloje.

Renginys buvo organizuotas siekiant dar kartą atkreipti dėmesį į socialinių partnerių pasirinktą temą ir pagilinti žinias apie sveikatos priežiūros sektoriuje labiausiai paplitusias darbuotojų saugos ir sveikatos rizikas: kaulų ir raumenų ligas ir sutrikimus (MSD), psichosocialinės rizikos bei streso darbe (PSRS@W) prevenciją ir rizikos mažinimo galimybes[1]. Jame dalyvavo daugiau nei 100 dalyvių iš 17 ES valstybių narių ir iš dviejų ne ES šalių. Jų tarpe – 30 dalyvių iš Lietuvos.

 Konferencija vyko kaip bendro projekto (2017-2018 m.)[2] dalis, o šio projekto tikslas, pirmiausia, remti ligoninių/sveikatos priežiūros sektoriaus socialinius partnerius ir jų nacionalines organizacijas nares, siekiant geresnių ir patrauklių įdarbinimo bei veiksmingų išlaikymo darbo vietoje sąlygų, o antra – palengvinti geros praktikos pavyzdžių nustatymą, žinių mainus ir savitarpio mokymosi procesą[3].

 Konferencija sudarė sąlygas keistis nuomonėmis ir diskutuoti dėl keleto iniciatyvų, kurias sveikatos priežiūros sektoriuje bendrai vykdo ar remia socialiniai partneriai ir kuriomis siekia užkirsti kelią kaulų ir raumenų ligoms ir sutrikimams  bei psichosocialinei rizikai ir stresui darbe.

 HOSPEEM ir EPSU renginyje dalyvavo Europos Komisijos narys sveikatos ir maisto saugos klausimais (DG SANTE) – Dr. Vytenis Andriukaitis. Jis atkreipė dėmesį į atitinkamas DG SANTE pacientų saugos ir sveikatos priežiūros darbuotojų atžvilgiu ir paragino tęsti bendradarbiavimą bei mainus su EPSU ir HOSPEEM. Kaip ir anksčiau[4], jis vėl pritarė bendram darbui;

 Dalyviai pasižymėjo „namo nešamas pastabas“; šie užrašai kartu su vaizdine medžiaga bus įtraukti į konferencijos ataskaitą ir bendrą EPSU-HOSPEEM dokumentą. Jis apims pagrindines kalbėtojų ir dalyvių mintis bei galimus bendrus tiek organizacijų, tiek nacionalinių organizacijų narių veiksmus[5]. Apie konferenciją taip pat bus parengti keli vaizdo įrašai, bus užfiksuoti interviu su 15 HOSPEEM arba EPSU narių atstovais. Surinkta medžiaga planuojama pasidalinti HOSPEEM ir EPSU tinklalapiuose.

 EPSU ir HOSPEEM išreiškė ketinimą abejomis konferencijos temomis darbus tęsti 2018 ir 2019 metais. Jie bus skelbiami nacionaliniu ir ES lygiu, ir prisidės prie ligoninių sektoriaus socialinio dialogo komiteto ateities darbų tęstinio profesinio mokymosi tema.

 

Vilnius/ Briuselis, 2018 m. gegužės 24 d.

 

Kontaktiniai asmenys:

EPSU: Mathias Maucher, politikos pareigūnas, „Sveikata&Socialinės paslaugos“, Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , +32/2/2501093 ;

HOSPEEM: Simone Mohrs, politikos pareigūnas, Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , +32/2/2292158 ;

 

 

[1] Daugiau informacijos rasite HOSPEEM arba EPSU tinklalapiuose.

[2] Projektas Nr. VS-2017-0017 „ES sveikatos priežiūros darbuotojų veiksmingos įdarbinimo ir išlaikymo darbe politikos skatinimas, užtikrinant tęstinį profesinį tobulėjimą ir sveiką bei saugią darbo vietą, palaikančią pacientų saugą ir kokybišką priežiūrą“.

[3] Antrasis projekte aptariamas klausimas – tęstinis profesinis tobulėjimas. Straipsnius peržiūrėsite HOSPEEM ir EPSU interneto svetainėse, kur rasite daugiau informacijos apie pirmąją bendrą konferenciją šiuo klausimu, vykusią 2017 m. birželio 19 ir 20 dienomis Amsterdame. Ji buvo grindžiama bendra HOSPEEM ir EPSU deklaracija dėl visų ES sveikatos priežiūros darbuotojų tęstinio profesinio mokymo ir visą gyvenimą trunkančio mokymosi (prieinama anglų, prancūzų, vokiečių, ispanų ir švedų kalbomis), su kuria galima susipažinti iš HOSPEEM arba EPSU tinklalapiuose esančių straipsnių.

[4] Šiuos straipsnius rasite HOSPEEM ir EPSU tinklalapiuose.

[5] Plg. Pirmojo bendro projekto MSD ir PSRS@W temomis „Apibendrinantis dokumentas“ EN (oficiali versija), FR, DE, ES, RU ir SV kalbomis, kurį rasite HOSPEEM ir EPSU svetainėse.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s