• LT
  • EN

(8 5) 24 97 441
lsadps@lsadps.com

  • LSADPS VALDYBA
  • LSADPS
  • LSADPS
  • LSADPS
  • LSADPS

Profesinės sąjungos reiškia palaikymą jaunimui, pasisakančiam prieš klimato kaitą

Penktadienis, 2019 Kovas 15

Kovo 12 dieną, Briuselyje, Europos viešųjų paslaugų profesinės sąjungos (EPSU) Vykdomojo komiteto nariai posėdyje vienbalsiai išreiškė paramą moksleiviams ir studentams, kurie jau rytoj, kovo 15 dieną, išeis į gatves visame pasaulyje reikalaudami imtis realių veiksmų dėl klimato kaitos ir planetos ekosistemos išsaugojimo. Posėdyje dalyvavo ir Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Irena Petraitienė.  

„Matydami klimato krizės skubumą ir būtinybę imtis svarbių bei neatidėliotinų priemonių, skirtų stabdyti visuotinį atšilimą, mes esame kartu su jaunimu iš viso pasaulio“, - sakoma EPSU pareiškime.

EPSU taip pat pabrėžia, kad dekarbonizuojant mūsų ekonomiką reikia atsižvelgti į darbuotojų, mažas pajamas gaunančių namų ūkių ir besivystančių šalių interesus.

„Mes raginame didinti viešąsias investicijas į atsinaujinančius energijos šaltinius ir viešuosius kolektyvinius sprendimus. Esame įsitikinę, kad tai sukurs darbo vietas dabar ir ateityje“, - priduriama EPSU kreipimesi.

Tuo metu moksleiviai ir studentai sako: „Mes norime klimato teisingumo! Ir mes to norime dabar! Štai kodėl reikalaujame ryžtingų politinių veiksmų siekiant apsaugoti klimatą ir neleisti vidutinei pasaulinei temperatūrai pakilti daugiau nei 1,5 ° C!“.

Vilniuje akcija „Kartu už klimatą“ vyks kovo 15 d., Vinco Kudirkos aikštėje, nuo 12 iki 17 val.

Dalyviai kviečiami prisijungti prie akcijos su plakatais, meninėmis išraiškomis, muzikos instrumentais ir kartu parodyti, jog mums rūpi mūsų ateitis ir tai liečia visus!

 

Parengta pagal epsu.org ir "Fridays for future Vilnius" informaciją 

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos informacija

0
0
0
s2smodern
Į viršų