• LT
  • EN

(8 5) 24 97 441
lsadps@lsadps.com

  • LSADPS VALDYBA
  • LSADPS
  • LSADPS
  • LSADPS
  • LSADPS

A. Syso siūlymas suteikti socialines garantijas medikams, dirbantiems su koronavirusu

Ketvirtadienis, 2020 Kovas 12

 

              A. Sysas siūlo suteikti socialines garantijas medikams, dirbantiems su koronavirusu

Seimo socialdemokratų partijos frakcijos narys Algirdas Sysas užregistravo įstatymo pataisą, suteikiančią valstybės garantijas, tai yra, papildomą draudimą ir kompensacijas netekus sveikatos ar mirus medikams, kurie dirba su pacientais, užsikrėtusiais ar galimai užsikrėtusiais koronavirusu.

Nuo medikų darbo ir pasiaukojimo dažnai priklauso, kaip ir ar bus suvaldytas koronaviruso plitimas.

“Man keista, kad sveikatos apsaugos ministras naujai atsiradusį koronavirusą įtraukė tik į pavojingų užkrečiamų ligų sąrašą. Nes valstybės draudimą ar kompensacijas susirgus, mirus nuo užkrėtimo gauna tik medikai, susiduriantys su ypač pavojingų užkrečiamų ligų sąraše esančiais susirgimais. Bet koronaviruso sukeliama COVID-19 prie ypač pavojingų - nepriskirta. O mes matome pagal kitų šalių patirtį, kad medikai dėl koronaviruso plitimo labai rizikuoja savo sveikata ir gyvybėmis. Deja, neretai užsikrečia ir miršta. Valstybė turėtų adekvačiai įvertinti jų darbo pavojingumą”, - sako pataisą inicijavęs Seimo narys Algirdas Sysas.

Socialdemokratas teigia, kad nuo medikų darbo ir pasiaukojimo dažnai priklauso, kaip ir ar bus suvaldytas koronaviruso plitimas. Medikai pirmiausia susiduria su užsikrėtusiais žmonėmis, rūpinasi jų izoliavimu, gydymu. Tokios grėsmės gyvybei atveju valstybė socialines garantijas turėtų suteikti ne tik medikams dirbantiems su ebolos, maro choleros užkratais, bet ir koronaviruso židiniuose. Šio viruso grėsmė dabar medikų gyvybei yra realesnė negu kiti suvaldyti užkratai.

Seimo socialdemokratų partijos frakcija jau ragino Vyriausybę imtis lyderystės dėl koronaviruso plitimo ir nepalikti ligoninių priimamųjų bei šeimos gydytojų apsirūpinti apsaugos nuo viruso priemonėmis savarankiškai. Kai kurios gydymo įstaigos pripažino esančios nepajėgios pačios pakankamai pripirkti papildomų priemonių smarkiai padidėjus jų poreikiui.

 

0
0
0
s2smodern
Į viršų