• LT
  • EN

(8 5) 24 97 441
lsadps@lsadps.com

  • LSADPS VALDYBA
  • LSADPS
  • LSADPS
  • LSADPS
  • LSADPS

Ligoninės, iš kurios išėjo apie 70 darbuotojų, vadovas: problema ne tokia, kokią kelia profsąjunga

Trečiadienis, 2023 Rugsėjis 13

„Mes tikrai nesame linkę eiti į viešumą. Kadangi bet koks pokalbis su direktoriumi vykdavo tik tada, kai jau būdavo pateikiami skundai į Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM)“, – LNK žinioms sakė Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės (RVPL) sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos valdybos narė Aurelija Vaitkevičienė. Profsąjunga skundžiasi ne tik administracijos abejingumu. Sako, kad daugiau negu pusšimtis RVPL išėjo neapsikentę dėl darbo sąlygų: kas į privačias klinikas, o kas – be jokio atsarginio plano.

Raštas, kuriuo kreiptasi pagalbos į SAM:

VIEŠOSIOS ĮSTAIGOS RESPUBLIKINĖS VILNIAUS PSICHIATRIJOS LIGONINĖS

SVEIKATOS APSAUGOS DARBUOTOJŲ PROFESINĖ SĄJUNGA

 Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministrui                                                     

Arūnui Dulkiui

 DĖL DARBUOTOJŲ STYGIAUS VŠĮ RESPUBLIKINĖS VILNIAUS PSICHIATRIJOS LIGONINĖJE

 2023-09-01,Vilnius

Atkreipiame dėmesį į nepalankius procesus Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje, atsiradusius dėl darbuotojų stygiaus. Procesas prasidėjęs prieš kelis metus, šiais metais įgavo itin nepalankų pagreitį. Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje per 2023 metus darbo sutartis nutraukė daugiau nei 60 darbuotojų-tiek administracijos padalinio, tiek tiesiogiai teikiančių asmens sveikatos paslaugas ( gydytojai, skyrių vedėjai, medicinos psichologai, slaugytojos, slaugytojų padėjėjai). Darbą palieka darbuotojai, išdirbę ligoninėje tiek kelias savaites, tiek kelis dešimtmečius. Ši situacija ligoninėje puikiai žinoma šalies psichiatrų bendruomenėje, todėl neatsiranda norinčių profesinę karjerą realizuoti čia. Gydytojai rezidentai, įdarbinti rezidentūros metu gydytojais asistentais mūsų ligoninės skyriuose, įgauna negatyvią darbo apimčių ir jo organizavimo patirtį, po licencijos gavimo taip pat nereiškia noro įsidarbinti pas mus. Vieno iš klinikinių skyrių vedėjo konkursai neįvyko jau 3 kartus ( neatsiradus kandidatų), kitų 2 skyrių konkursai neįvyko dėl tos pačios priežasties, dalyje skyrių vedėjų funkcijas atlieka laikinai einantys vedėjo pareigas gydytojai. Skyriuose, turinčiuose 42 lovas, dirba, geriausiu atveju, po 2 gydytojo psichiatro licencijas turintys gydytojai; kasmetinių atostogų, laisvadienių, ligų atvejais, skyriuose lieka po 1 licencijuotą specialistą. Šiemet darbo sutartį nutraukė Darbų saugos specialistė, rugpjūčio mėn. asmuo įsidarbinęs į Dokumentų valdymo skyrių, darbo sutartį nutraukė po kelių dienų darbo. Ligoninėje iki šiol nėra Personalo skyriaus vadovo ( konkursas skelbtas kelis kartus, neįvyko), funkcijas atlieka direktoriaus pavaduotojas strategijai ir valdymui. Dėl personalo stokos nėra užtikrinamas savalaikis dokumentacijos išsiuntimas į psichikos sveikatos centrus, nėra pateikti profesinės rizikos vertinimo duomenys ( įvertinta 2022. lapkričio mėn.). Vienintelė ligoninės pavaduotoja medicinai jau kelis metus atlieka ir vieno iš skyrių vedėjos funkcijas.

Viešai deklaruojama apie naujų skyrių steigimą ( pvz. kelių dienos stacionarų, mobilių komandų), neužtikrinant jau esamų skyrių darbuotojų skaičiaus. Skyrių vedėjai dirba tuo pačiu metu vadovaudami keliems skyriams, kartu atlikdami ir gydytojų psichiatrų funkcijas bei pareigas. Nesamų darbuotojų pavadavimai organizuojami chaotiškai, kuriami formalūs „ realaus darbo krūvio  padidėjimo“ reikalavimai, neleidžiantys tikėtis papildomo apmokėjimo už padidėjusį darbo krūvį. Ligoninės administracijai nepavyksta organizuoti pakankamo specialistų kiekio, dėl ko darbuotojai yra priversti dirbti ekstremaliai padidintais krūviais. Negatyvios darbuotojų nuostatos karjeros tęsimo RVPL atžvilgiu progresuoja, darbą artimiausiu laiku planuoja palikti dar ne vienas specialistas. Rugsėjo mėnesį darbo sutartis nutraukia 4 gydytojai psichiatrai. Neišvengiamai artėja laikas, kai dėl specialistų stygiaus nebebus įmanoma ligoninėje užtikrinti savalaikių, kokybiškų ir saugių stacionarinių sveikatos priežiūros paslaugų teikimo.

Pagarbiai,

Viešosios įstaigos Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės

sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos valdybos narė

Gyd. A. Vaitkevičienė

 

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/sveikata/sveikatos-naujienos/ligonines-is-kurios-isejo-apie-70-darbuotoju-vadovas-problema-ne-tokia-kokia-kelia-profsajunga-94508879

 

0
0
0
s2smodern
Į viršų