• LT
  • EN

(8 5) 24 97 441
lsadps@lsadps.com

  • LSADPS VALDYBA
  • LSADPS
  • LSADPS
  • LSADPS
  • LSADPS

LPSK Valdybos posėdis

Antradienis, 2023 Rugsėjis 19

Vakar vyko  Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos Valdybos posėdis.

Posėdyje buvo aptariami einamieji veiklos klausimai, nemažai dėsmesio skiriama Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo Nr. XIII – 198 pakeitimo įstatymo projekto Nr 23-12711 aptarimui.

Šios pataisos parengtos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir jau pateiktos Seimui svarstyti. Pataisomis siekiama keisti valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo užmokesčio mokėjimo tvarką.

Profesinėms sąjungoms nerimą kelia tai, kad pakeitimai nebuvo derinami su socialiniai partneriais. Tikėtina, kad tokia tvarka turėtų netikslumų ir spragų, kurios neigiamai atsilieptų valstybės ir savivaldybių įstaigų funkcionavimui, kai darbuotojų ir taip trūksta, o darbo krūviai didėja.
Taip pat pritarta virtualiai Profsąjungų mokyklos kūrimui, kurią sudarys trys lygiai. Pirmas lygis - mokymai apie PS bazinius dalykus iki PS įsteigimo. Antras lygis - tik PS nariams, apie tai ką turi žinoti jaunasis profsąjungietis ir t.t. Trečias lygis - profsąjungos narys, organizacija  įmonėje, kaip prisistaytyti darbdaviui, darbo kodeksai, psichologinis smurtas darbe, kolektyvinių sutarčių sudarymas ir t.t.  Mokymo platformos pristatymas vyks rugsėjo 28 d. 10 val. temos koreguotinos ir bus pildomos.
Eiliniai LPSK Valdybos posėdžiai pagal priimtus įstatus vyksta kiekvieną mėnesį. Juose dalyvauja LPSK priklausančių šakinių organizacijų vadovai ir atstovai, turintys balso teisę.

                                 Gali būti 12 žmonių, studijavimas ir stalas vaizdas

0
0
0
s2smodern
Į viršų