• LT
  • EN

(8 5) 24 97 441
lsadps@lsadps.com

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Penktadienis, 2022 Liepa 01

Apie tai, kokio mediko nori pacientai, kodėl "apsimoka" investuoti į medikų emocinę sveikatą ir link kur šioje srityje juda Lietuva konferencijoje "Receptas medikų emocinei sveikatai".

Renginį organizavo Jaunųjų gydytojų asociacija.

Konferencijos video įrašą galite peržiūrėti šioje nuorodoje:https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=tssiktanF34&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3reBRynu88BTQtK0ckjNaVHzaBEkLDr-e6WmdCFVXbkUal24yYfqniQLE&ab_channel=Medij%C5%B3centras&fbclid=IwAR2vP2fU-GX-3T4gFY5250auebPaJ6cXcKh8I4kBMlCImiQXmMjqjRy6nkU

 

                          Konferencija Receptas medikų emocinei sveikatai

 

 

Ketvirtadienis, 2022 Birželio 30

                                         Gali būti tekstas vaizdas

Antradienis, 2022 Birželio 28

Prasidėjus itin karštoms dienoms, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atkreipia darbdavių ir darbuotojų dėmesį dėl karščio keliamo pavojaus dirbant. Vyraujant karštiems orams didėja ir nelaimingų atsitikimų darbe rizika, taip pat atidžiau reikėtų rūpintis sveikata.

Karšti orai sukuria naują pavojų darbo vietose – organizmo perkaitimą, todėl darbdaviai privalo įvertinti galimą riziką darbuotojų saugai ir sveikatai. Įprastai perkaistama, kai yra aukšta oro temperatūra, didelė santykinė oro drėgmė, kai būnama nevėdinamose patalpose ar labai daug ir sunkiai dirbama karštos aplinkos sąlygomis, pavyzdžiui, šiltnamyje, lauke saulėkaitoje.

 Visa informacija, kaip pasirūpinti darbuotojų sauga per karščius- prisegtame pranešime čia:

 VDI komunikacija

Antradienis, 2022 Birželio 28
Jaunųjų gydytojų asocijacija kviečia į konferenciją "Receptas medikų emocinei sveikatai"!
Apie tai, kokio mediko nori pacientai, kodėl "apsimoka" investuoti į medikų emocinę sveikatą ir link kur šioje srityje juda Lietuva - jau kitą savaitę konferencijoje "Receptas medikų emocinei sveikatai"! REGISTRACIJOS ANKETA: https://bit.ly/3mFwjVU
 
Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA) kviečia pokalbiui apie medikų emocinės sveikatos stiprinimo reikšmę Lietuvos sveikatos sektoriaus ateičiai ir naujausius įrankius šiam tikslui pasiekti.
Kartu su JGA partneriais, sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojais ir vadovais, pacientų atstovais bei sprendimų priėmėjais analizuosime gerąsias patirtis Lietuvoje ir ieškosime naujų bendradarbiavimo kelių.
REGISTRACIJOS ANKETA: https://bit.ly/3mFwjVU
Vieta: Konstitucijos pr. 29, Vilnius, Verslo centras ,,K29"
Laikas: Birželio 30 d. 13:00 - 17:30
Kam skirtas renginys: visiems asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) darbuotojams, jų vadovams, ASPĮ steigėjams, sveikatos mokslų studentams ir pacientams.
 
PROGRAMA
13:00 - 13:30 Dalyvių registracija
13:30 - 13:45 Įžanginis žodis
13:45 - 13:55 Medikų emocinė sveikata: pacientų perspektyva
13:55 - 14:05 Kodėl geri vadovai investuoja į darbuotojų emocinę sveikatą? | Sveikatos ekonomistė Barbora Butkutė
14:05 - 14:15 Kaip palaikyti gerą mikroklimatą gydymo įstaigose: naujausių įrankių apžvalga | Sveikatos apsaugos ministro patarėja Simona Bieliūnė
14:15 - 14:25 Supervizijos: asmeniniam, profesiniam ir komandiniam tobulėjimui | Supervizorių asociacija
14:25 - 14:40 Klausimų - atsakymų sesija
14:40 - 15:00 Kavos pertrauka | Tinklaveika
15:00 - 15:20 Medikų emocinė gerovė: gerųjų pavyzdžių analizė
15:20 - 16:00 Diskusija: pokyčiams įgalinančios patirtys | ASPĮ atstovai
16:00 - 16:20 Kavos pertrauka | Tinklaveika
16:20 - 17:20 Interaktyvi sesija | Supervizorių asociacija
17:20 - 17:30 Renginio uždarymas
Negalintiems dalyvauti renginyje gyvai, sudarysime galimybę stebėti konferenciją nuotoliu. Prisijungimo nuorodą atsiųsime Jūsų registracijos anketoje nurodytu el. pašto adresu.
Kilus klausimams, maloniai prašome susiekti el. pašto adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
IKI SUSITIKIMO!
Renginys yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, projekto dalis. 
 
            Gali būti tekstas vaizdas
 
Pirmadienis, 2022 Birželio 27

Jau nuo liepos 1 dienos įsigalios Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengti teisės aktų pakeitimai, kurie sumažins darbdavio galimybę piktnaudžiauti ir išmokėti skirtingas dienpinigių sumas. Iki šiol avanso ir dienpinigių mokėjimo tvarka yra bene pagrindinė darbo ginčų kilimo priežastis. Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) duomenimis, 2021 m. darbo ginčų komisijos gavo beveik 5400 prašymų išnagrinėti tarp darbuotojo ir darbdavio kilusį ginčą. 

Ir ateityje išliks galimybė profesinei sąjungai ir darbdaviui susitarti dėl mažesnių dienpinigių taikymo kolektyvinėje sutartyje. Jeigu tokios sutarties nėra, bus galima nustatyti mažesnius dienpinigius vietiniame norminiame teisės akte. Tiek susitariant kolektyvinėje sutartyje, tiek nustatant vietiniame norminiame teisės akte, dienpinigių dydis negali būti mažesnis kaip 50 procentų Vyriausybės patvirtintų maksimalių dienpinigių dydžių.

Siekiant mokėti mažesnius dienpinigius nei Vyriausybės patvirtinti maksimalūs dienpinigių dydžiai, dienpinigiai turės būti diferencijuoti pagal tam tikrus objektyvius kriterijus, kurie bus sutarti kolektyvinėje sutartyje ar numatyti vietiniame norminiame teisės akte. 

KAS NAUJO? Užtikrinant darbuotojų lygiateisiškumą, dienpinigių dydžiai negalės būti nustatomi darbo sutartyse. Darbdaviui atsiranda prievolė prieš nustatant konkrečius dienpinigių dydžius ir kriterijus informuoti ir konsultuotis su darbuotojų atstovais, kaip tai numato Darbo kodeksas. Jeigu dienpinigių dydžiai nustatomi vietiniame norminiame teisės akte, darbuotojai su juo turės būti supažindinti raštu. Tinkamu pateikimu raštu laikomi tokie atvejai, kai duomenys perduodami įprastai naudojamomis informacinių technologijų priemonėmis (elektroniniu paštu, mobiliaisiais įrenginiais) su sąlyga, kad įmanoma nustatyti informacijos turinį, jos pateikėją, pateikimo faktą ir laiką, taip pat sudarytos galimybės ją išsaugoti.

Taip pat nustatoma, kad neišmokėta dienpinigių už praėjusio kalendorinio mėnesio komandiruotės dienas dalis turės būti mokama kartu su darbo užmokesčiu pagal nustatytą darbo užmokesčio mokėjimo tvarką ir terminus.

Tikimasi, kad pakeitimai padės sumažinti darbdavio galimybę piktnaudžiauti ir išmokėti skirtingas dienpinigių sumas, užtikrins darbuotojų lygiateisiškumą, o pažeidimus taps lengviau įrodyti kilus darbo ginčui.

Info socmin.

Į viršų